چرا کارهایمان انجام نشده می ماند؟

چرا کارهایمان انجام نشده باقی می ماند؟

برای همه ما پیش آمده است که پیش خود می گوییم ؛ خوب من باید یک تابلوی زیبا برای اتاقم بخرم ! شیرآب خانه خراب شده و باید آن را درست کنم ! برای عید باید یک لباس زیبا بخرم و … ولی موفق به انجام دادن هیچ یک از این کارها نمی شویم !!!

شاید برای ما بسیار عجیب باشد که دوباره هفته بعد می آید و تنها شاهد این هستیم که باز هم باید پیش خود بگوییم کارهای بالا را باید انجام میدادم و بازهم می بینیم که این کارها ناتمام مانده است !

تمامی این مشکلات به این باز می گردد که ما دقیقا نمی دانیم چه کارهایی را باید انجام دهیم و چه زمانی باید انجام دهیم ! تنها برخی از کارها که ما را تحت اجبار و فشار قرار می دهند انجام می شوند و باقی کارها ناتمام باقی می ماند ! و هر روز در ذهن ما این مرور می شود که وای باید این کار را انجام می دادم و این کار را می کردم ؛ اینو چی کار کنم و اونو چی کار کنم !

راه حل چیست ؟

برای این که تمامی کارها را به خوبی انجام دهید و بدانید چه کارهایی را باید در چه زمانی انجام دهید شما نیاز به یک Work Book دارید ؛ من اسمش را کتاب کار می گذارم .

یک کتاب کار چگونه به ما کمک می کند ؟

خیلی ساده است شما در این کتاب کار یک لیست درست می کنید و تمامی کارهایی را که باید انجام دهید و در ذهن شما وجود دارد را یادداشت می کنید .

سپس این کارها را به دو دسته کوتاه مدت و بلندمدت تقسیم می کنید .

کارهای کوتاه مدت را برای هفته آینده برنامه ریزی می کنید و روز و ساعت آن را مشخص می کنید  و کارهای بلندمدت را برای هفته های آینده برنامه ریزی می کنید و آن را با تاریخ و در صورت امکان با ساعت انجام مشخص می کنید .

شما با داشتن این Work Book تمامی کارهای خود را برنامه ریزی شده و به موقع و همچنین بدون داشتن استرس و درگیری ذهنی انجام می دهید .

یک مثال برای Work Book :

من خودم چندسالی است از این Work Book استفاده می کنم و از دغدغه ذهنی این که چه کارهایی را قرار بود انجام دهم و انجام ندادم رها شده ام ؛ به شما پیشنهاد می کنم که این دفترچه یادداشت کوچک ولی مهم را به زندگی خود اضافه کنید و از آن استفاده کنید .

همچنین شما می توانید از اپلیکیشن Checklist برای تلفن همراه خود استفاده کنید .

 

 

Fahimpour

محمدرضا فهیم پور - فوق دیپلم مهندسی فناوری اطلاعات - فوق دیپلم مدیریت کسب و کار - لیسانس مدیریت تبلیغات تجاری - دانشجوی فوق لیسانس مدیریت کسب و کار گرایش بازاریابی - طراح سایت های خبری و فروشگاهی - مشاور حوزه کسب و کار - پژوهشگر حوزه کسب و کار ، بازاریابی و تبلیغات ، مشاور و آنالیزگر بازار سرمایه بورس ، تریدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *