سنجش سایت با جی تی متریکس

سنجش سایت با Gtmetrix

حتما برای شما هم بارها پیش آمده است که از بالا آمدن رنکینگ سایت های مختلف در گوگل که بسیار طراحی ساده ای دارند تعجب کرده اید . در واقع هر چه قدر که سایت ساده تر باشد و استاندارد بهتری داشته باشد یعنی برای موتورهای جستجوگر بهینه شده باشد ؛ میزان موفقیت شما در کسب رتبه های برتر در گوگل و یاهو بیشتر است .

امروز ما به شما نرم افزار تحت وب Gtmetrix را پیشنهاد می کنیم . کافی است در گوگل این عبارت را جستجو کنید تا به سایت Gtmetrix وارد شوید .

این آنالیزگر وب سایت ، سایت شما را در حدود ۱۵ ثانیه مورد بررسی قرار می دهد و تمام مشکلات برنامه نویسی وسرعت پایین سایت شما و هر آنچه که سایت در آن ضعف دارد را به شما می گوید .

به تصویر زیر نگاه کنید .

 

در تصویر بالا دو تا A سبز رنگ مشاهده می کنید . در حقیقت این حروف هر چقدر که به A نزدیک تر باشند امتیاز بهتری را نشان می دهند . کسب نمره E و F بسیار بد است و شما حتما باید در کوتاه ترین زمان مشکلات موجود در سایت خود را رفع کنید .

سایت های ایرانی معمولا امتیاز E و D را کسب می کنند چرا که بسیار شلوغ طراحی می شوند و این به دور از استانداردهای جهانی است .

بیشترین مشکل مربوط به تصاویر حجیم است که شما باید تصاویر موجود در سایت خود را از نظر حجمی کاهش دهید . تمام امتیازاتی که در Page Speed آمده مربوط به موتور جستجوگر گوگل می شود .

همچنین امتیازاتی که با عنوان YSlow Score آمده مربوط به امتیاز سایت شما در یاهو می شود .

هشدار :

بسیاری از اشکالات ممکن است مربوط به کد نویسی نرم افزار سایت شما باشد که آن را هیچ کاری نمی توان کرد زیرا در صورت تغییر در کد نویسی ، سایت شما به هیچ وجه کار نخواهد کرد و دچار مشکلی جدی می شود .

شما نیاز است تغییرات کد نویسی را به یک فرد آشنا به این کار بسپارید و حتما قبل از انجام کوچکترین تغییری یک Backup از Database و File های خود که در شاخه اصلی سایت قرار دارند بگیرید .

Gtmetrix به شما کمک خواهد کرد تا SEO سایت خود را ارتقا ببخشید .

خوب من هم الان به این سایت مراجعه کردم و یک اسکرین شات را برای شما آپلود می کنم تا نحوه آنالیز سایتی را که طراحی کردم را ببینید .

در این تصویر Gtmetrix در حال بررسی کردن سایت Netfekr است .

 

خوب خیلی عالی هست ؛ من توانستم نمره C را کسب کنم که از میانگین سایت های ایرانی که معمولا بر روی E و F هستند بهتر است .

صفحه Home Page یا همان خانه سایت من حدود ۱٫۰۸ مگابایت حجم دارد و سایت من در عرض ۵ ثانیه باز می شود . ۹۲ درخواست هم از من برای کسب نمره A کرده اند که از میانگین درخواست ها که معمولا بر روی  ۲۰۰ می باشد پایین تر است برای همین این علامت های فلش همگی به رنگ سبز هستند که بسیار امیدوار کننده است .

امروز این نرم افزار را تست کنید و نام سایت خود را در آن بزنید تا Gtmetrix به شما بگوید که سایت شما چه نمره ای را اخذ خواهد کرد و اشکالات ساختاری آن را کشف کنید و آن را اصلاح کنید .

Fahimpour

محمدرضا فهیم پور - فوق دیپلم مهندسی فناوری اطلاعات - فوق دیپلم مدیریت کسب و کار - لیسانس مدیریت تبلیغات تجاری - دانشجوی فوق لیسانس مدیریت کسب و کار گرایش بازاریابی - طراح سایت های خبری و فروشگاهی - مشاور حوزه کسب و کار - پژوهشگر حوزه کسب و کار ، بازاریابی و تبلیغات ، مشاور و آنالیزگر بازار سرمایه بورس ، تریدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *