سایت شلوغ بهتر است یا خلوت ؟

سایت شلوغ بهتر است یا خلوت ؟

شاید برای شما پیش آمده باشد که به وب سایت های خبری و فروشگاهی مراجعه کرده باشید و از وجود بیش از حد مطالب سردرگم شده باشید . ما امروز به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که آیا قالب وب سایت ما شلوغ و پر محتوا باشد یا خلوت و ساده ؟

خوب سایت ها هرچقدر که خلوت تر باشند بهتر است ؛ خیلی ها فکر می کنند که اگر یک سایت شلوغ باشد ؛ اعتبار بیشتری نزد مخاطب دارد ولی واقعیت این است که در دنیای وب و مباحث بیزینس ، این نکته بسیار مهم است که مخاطب طی ۴ تا ۵ کلیک بتواند محصول خود را خریداری کند .

 

تصویر یک سایت با طراحی ساده را در بالا مشاهده کنید .

 

جایگیری منوها ، فوتر سایت ، هدینگ سایت ، لوگو سایت ، چیدمان محصولات ، ساخت حساب کاربری ، آموزش های لازم برای ثبت نام در سایت و … همگی اهمیت این موضوع را نشان می دهند که ساختار وب سایت ما باید به درستی طراحی شود .

برای این کار لازم است که بر روی کاغذ مطالب مد نظر خود را پیاده کنید و آنها را طبقه بندی کنید ؛ چرا راه دور برویم به سایت Netfekr نگاهی بیندازید ؛ آیا مطالب خود را به راحتی پیدا می کنید ؟ آیا کانال ارتباطی و قسمت تماس با ما یا به هر بخش دیگر دسترسی آسان دارید ؟

ما در نت فکر سعی کردیم تا ساختار سایت را مطابق میل مخاطب ایجاد کنیم .

در صفحه اصلی سایت در قسمت بالا یا Heading نام سایت را قرار دادیم و بعد منوی اصلی سایت یا Main Menu را ایجاد کردیم ؛ در قسمت ستون چپ یا همان Left Side ستونی از دسته بندی مطالب ، درباره ما ، بایگانی مطالب و … را قرار دادیم و در مرکز سایت یا همان Center محتوای اصلی سایت را به صورت طبقه بندی قرار دادیم .

همچنین در قسمت پایین سایت یا Footer دسته بندی ها ، روش ارتباطی ، درباره ما را قرار دادیم ؛ آیا چیز اضافه ای مشاهده می کنید ؟

 

یک سایت با طراحی ساده

 

شما نیز سعی کنید وب سایت خود را اصولی و ساختاری طراحی کنید یعنی خود را جای کاربری قرار دهید که وارد سایت شما می شود .

 

امروز با اهمیت این مساله آشنا شدید که طراحی ساده و خلوت بودن سایت چقدر اهمیت دارد . در پست های بعدی به نحوه چیدمان ساختار سایت به صورت کاملا اصولی و علمی می پردازم .

Avatar

Fahimpour

محمدرضا فهیم پور - فوق دیپلم مهندسی فناوری اطلاعات - فوق دیپلم مدیریت کسب و کار - لیسانس مدیریت تبلیغات تجاری - دانشجوی فوق لیسانس مدیریت کسب و کار گرایش بازاریابی - طراح سایت های خبری و فروشگاهی - مشاور حوزه کسب و کار - پژوهشگر حوزه کسب و کار ، بازاریابی و تبلیغات ، مشاور و آنالیزگر بازار سرمایه بورس ، تریدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *