دوستان شما آینده شما را می سازند

دوستان شما آینده شما را می سازند

 خوب پس از چند روزی که مطلبی درون سایت قرار نداده بودم ؛ امشب تصمیم گرفتم یک مطلب  بسیار مهم در Netfekr قرار دهم . با ما همراه باشید .

شما دوستان زیادی دارید ولی واقعیت این است که این دوستان ، دوستان واقعی شما نیستند ؛ در حقیقت تعداد دوستان واقعی شما به تعداد انگشتان یک دست شما هستند درسته یعنی حدود چهار یا پنج نفر !

شما بیشتر وقت خود را با این دوستان سپری می کنید و در طول روز با آنها در ارتباط هستید . به یکدیگر زنگ می زنید ؛ با هم مشورت می کنید ؛ با یکدیگر به تفریح می روید یا حتی با هم کار می کنید یا در یک جا زندگی می کنید .

ارتباطات بسیار مهم است . این خیلی مهم است که شما وقت خود را چگونه و با چه کسانی سپری می کنید . جالب است که بدانید افراد زیادی در دور و اطراف ما وجود دارند ولی هیچ یک از این افراد شبیه به یکدیگر نیستند . عده ای صبح تا شب فقط از مسائل روزمره خود می نالند و درد و دل می کنند . عده ای فقط به دنبال سپری کردن امروز خود هستند ؛ عده ای چشم به آینده دارند و عده ای هم فکر جدید دارند .

تمام افراد در مورد اتفاقات روزمره صحبت می کنند ولی تعداد بسیار کمی از افراد در مورد آینده و سرمایه گذاری و یک فکر جدید صحبت می کنند . واقعیت این است که افراد معمولی نمی توانند باعث پیشرفت شما شوند زیرا که آنها نمی توانند فکر شما را تغییر دهند ولی افراد خاص باعث پیشرفت شما می شوند زیرا که آنها می توانند فکر شما را تغییر دهند .

عده ای کارمند هستند و حرف شنو و عده ای دیگر رهبر و دستورده . شما نیز جزو یکی از گروه های بالا هستید . یک آدم معمولی یا یک آدمی که از فکر خودش صحبت می کند .

این شما هستید که انتخاب می کنید که زمان خود را با چه کسانی سپری کنید . هدف من از بیان مطالب امشب این است که بدانید چه کسانی را برای ادامه زندگی خود انتخاب کنید .

آدم های زیادی در اطراف شما وجود دارند ولی شما باید آدم ها و دوستان خاص را انتخاب کنید . همان هایی که نقاط مشترک زیادی با شما دارند و به پیشرفت شما کمک خواهند کرد .

شاید از خیلی از افراد ثروتمند پرسیده باشید که چگونه پول دار شده اند و آن ها به شما بگویند با دست خالی و تعجب کنید . شما با داشتن ارتباطات و دوستان بزرگ می توانید به ایده ها و فکرهای بزرگ دست پیدا کنید و خود را شبیه به این افراد سازید .

فرض کنید یک دوست پولدار پیدا کرده اید و او قرار است در یک پروژه ساخت ساز فعالیت کند . شما از او می پرسید که در کدام منطقه سرمایه گذاری کنم و او به شما می گوید در منطقه ۲ تهران . در واقع افراد با تجربه ، باهوش و ثروتمند راه پول درآوردن را بلد هستند و شما را به مسیر کسب درآمد بیشتر هدایت می کنند .

آنها مثل سایر مردم عادی به تیپ ساکنین آن منطقه برای سرمایه گذاری نگاه نمی کنند ! آنها به خودروهایی که مردم آن منطقه سوار می شوند نگاه می کنند و این گونه سطح درآمد افراد آن منطقه را برای سرمایه گذاری پول ساز و موفق را تشخیص می دهند .

آن ها در طول روز به شما ایده های بزرگی ارائه می کنند و با شما در مورد آب و هوا و گرفتاری های اقتصادی صحبت نمی کنند . آن ها در مورد بهترین حرکت اقتصادی در بدترین شرایط صحبت می کنند .

از طرف دیگر شما با دیدن این افراد انگیزه بیشتری برای پول در آوردن پیدا می کنید . هنگامی که خودرو زیبای آنها را نگاه می کنید و زمانی که ظاهر شیک و مرتب این افراد را نگاه می کنید این به شما انگیزه زیادی برای رسیدن به جایگاه آنها می دهد .

از قدیم گفته بودند که هر کسی هر کسی را دوست داشته باشد شبیه به او می شود . از شما می پرسم آیا دوستانی را که انتخاب کرده اید از نظر فکر اقتصادی و اخلاق آدم های قوی هستند یا نه فقط به دنبال هدر دادن سرمایه خود و ناله کردن و نا امید کردن شما از شرایط بد اقتصادی هستند ؟

 امشب از اهمیت این موضوع با خبر شدید که دوستان و اطرافیان شما چقدر می توانند بر روی آینده زندگی شما تاثیر بگذارند . اگر دوست دارید پول دار شوید با افراد خوش فکر بگردید . آنها راه  کار سرمایه گذاری و پیشرفت را بلد هستند .

Fahimpour

محمدرضا فهیم پور - فوق دیپلم مهندسی فناوری اطلاعات - فوق دیپلم مدیریت کسب و کار - لیسانس مدیریت تبلیغات تجاری - دانشجوی فوق لیسانس مدیریت کسب و کار گرایش بازاریابی - طراح سایت های خبری و فروشگاهی - مشاور حوزه کسب و کار - پژوهشگر حوزه کسب و کار ، بازاریابی و تبلیغات ، مشاور و آنالیزگر بازار سرمایه بورس ، تریدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *