دفترچه کار راه انداز

دفترچه کار راه انداز

ما در عصر ارتباطات زندگی می کنیم و هر روز زندگی ما پیچیده تر می شود . هر روز مشاغل جدید ایجاد می شوند و نیازها و خواسته های ما چندین برابر می شوند .

سوال من از شما این است که آیا ما می توانیم در تمامی کارها مهارت لازم را کسب کنیم ؟ آیا ما می توانیم آب گرم کن خانه را تعمیر کنیم و هم زمان بتوانیم بیشترین مهارت را در تعمیر خودرو داشته باشیم و در کنار آن بتوانیم تلفن همراه خود را نیز تعمیر کنیم ؟

آیا شما بهترین شیشه بر محل را می شناسید ؟ بهترین رستوران منطقه را چطور ؟ آیا شما می دانید که بهترین نقطه شهر برای ساخت و ساز کجاست ؟ آیا شما می دانید که سرمایه گذاری در بورس چگونه است ؟ آیا می دانید بهترین حساب سپرده در بانک کدام است ؟ آیا شما می دانید چگونه شکایت خود را باید پیگری کنید ؟

جواب کاملا مشخص است خیر شما نهایتا می توانید در چند کار مهارت بالایی داشته باشید . مثلا شما ممکن است فقط در رانندگی مهارت بالایی داشته باشید و تمام مسیرهای شهر را بشناسید ولی شما یک وکیل نیستید و نمی دانید چگونه از حق خود دفاع کنید .

واقعیت این است که هیچ شخصی نمی تواند تمامی مهارت های لازم را کسب کند . ولی این را فراموش نکنید که دنیای امروز دنیای ارتباطات است و ارتباطات همه چیز را در اختیار شما قرار می دهد . اگر قدرت ارتباطات را بدانید دیگر به آسانی از کنار آدم ها نمی گذرید . آدم های زیادی در دور و اطراف ما وجود دارند . آدم هایی که در محل کار ما وجود دارند ؛ کسانی که در دانشگاه با ما درس می خوانند . افرادی که در کلاس ورزش یا نقاشی با ما هم کلاس هستند . فامیل ها ، دوستان ، آشنایان همگی بخشی از این افراد هستند که شما می توانید با آنها ارتباط بر قرار کنید .

افراد زیرک قدرت برقراری ارتباط با مردم را دارند . آنها برای پیشبرد کارهای خود با سایرین ارتباط بر قرار می کنند و کار خود را با یک تلفن ساده به آسانی انجام می دهند . دور و اطراف شما پر از افرادی است که هر کدام زندگی خود را صرف یادگیری مهارتی کرده اند . یک فرد متخصص کامپیوتر است ؛ شخصی دیگر تعمیر خودرو بلد است ؛ شخصی دیگر تمام عمر خود را در بانک سپری کرده است و با انواع حساب ها و قوانین دسته چک آشنا است ؛ شخصی دیگر ویکل است و تمام قوانین حقوقی را می داند .

پیشنهاد ما به شما داشتن یک دفترچه کار راه انداز است ؛ دفترچه ای که لیست اشخاصی که با آنها در ارتباط هستید را یادداشت می کنید و در مواقعی که با آنها کار دارید با آنها ارتباط برقرار می کنید .

ویژگی های دفترچه کار راه انداز :

این دفترچه درست مثل یک دفترچه تلفن است و شما در آن نام ، شماره تماس ، ایمیل ، آدرس و تخصص افراد را در آن یادداشت می کنید . شاید در روزهای اول فکر کنید نیازی نیست که شماره تمامی افراد را در آن یادداشت کنید ولی بعد از گذشت چندین ماه و یا سال به این خواهید رسید که چه کار خوبی انجام دادید .

در واقع تمامی افراد موفق و ثروتمند در زندگی خود این دفترچه را استفاده می کنند ولی خود متوجه استفاده کردن از این دفترچه نمی شوند .

همین امروز این دفترچه کار راه انداز را درست کنید و با افراد دور و اطراف خود ارتباط بر قرار کنید . این کار باعث می شود در صورتی که هر مشکل و یا سوالی برای شما پیش آمد تنها با شماره گیری یک شماره مشکل خود را حل کنید و بهترین مشاوره را دریافت کنید و جواب سوال خود را نیز دریافت کنید .

Fahimpour

محمدرضا فهیم پور - فوق دیپلم مهندسی فناوری اطلاعات - فوق دیپلم مدیریت کسب و کار - لیسانس مدیریت تبلیغات تجاری - دانشجوی فوق لیسانس مدیریت کسب و کار گرایش بازاریابی - طراح سایت های خبری و فروشگاهی - مشاور حوزه کسب و کار - پژوهشگر حوزه کسب و کار ، بازاریابی و تبلیغات ، مشاور و آنالیزگر بازار سرمایه بورس ، تریدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *