تبلیغات در نقطه خرید POP

تبلیغات در نقطه خرید یا POP

تبلیغات در نقطه خرید یا همان POP که مخفف شده عبارت Point of Purchase می باشد نوعی تبلیغات محیطی است که در محل کسب و کار شما استفاده می شود .

اگر بخواهیم یک تعریف کامل از POP داشته باشیم می توانیم بگوییم که POP در واقع شامل کلیه تبلیغات محیطی می شود که در محل کسب و کار شما انجام می شود .

تبلیغات در نقطه خرید به مشتری کمک می کند که با محصول شما بیشتر آشنا شود و از آن جا که با محصول شما چندقدمی بیشتر فاصله ندارد تحریک به خرید می شود .

انواع تبلیغات POP :

 

۱- به صورت استند :

این نوع تبلیغات بر پایه های آلومینیومی برپا می شود و تبلیغات ما بر روی یک بنر عمودی نقش می بندد . البته به صورت های دیگر هم این تبلیغات را می توانید مشاهده کنید. به تصویر بالا نگاهی بیندازید .

۲- بر روی کف فروشگاه :

این تبلیغات بر روی کف محل خرید انجام می شود و توجه مراجعه کنندگان را به خود

جلب می کند .

۳- به صورت قفسه :

حتما شما هم به فروشگاه های زنجیره ای و مال ها مراجعه کرده اید و با این گونه تبلیغات مواجه شده اید . تبلیغاتی که به صورت قفسه ای و در کنار قفسه ها انجام می شود .

۴- تبلیغات در محیط  :

این تبلیغات در محیط فروشگاه یا محل کسب شما انجام می شود که بیشتر در فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای و پاساژها دیده می شود . این تبلیغات توجه مخاطب را به دلیل قراررگرفتن در نقاط کلیدی محل کسب جلب می کند .

۵- تبلیغات در خارج از محیط :

این تبلیغات هم در خارج از محیط محل کسب شما انجام می شود .

۶- تبلیغات بر روی سبد خرید :

تبلیغاتی هستند که بر روی چرخ های خرید در فروشگاه ها انجام می شود .

۷- تبلیغات در محل صندوق فروشگاه :

این تبلیغات هم در محل تسویه حساب با مشتری یعنی محل قرارگیری صندوق انجام می شود .

جمع بندی :

شما در حال حاضر با بسیاری از روش های تبلیغاتی در محیط فروشگاه که به صورت POP انجام می شود آشنا شدید . تبلیغات دیگری نیز ممکن است که به ذهن شما برسد و آن را در محیط های فروشگاهی و محل خرید دیده باشید . 

این تبلیغات دسته بندی خاصی ندارند زیرا که بسیار خلاقانه و متنوع هستند .

کاربرد POP :

امروز فروشگاه خود را مورد بازبینی قرار دهید و ببینید آیا می توانید از برخی از این تبلیغات در محل کسب خود استفاده کنید ؟

 

Fahimpour

محمدرضا فهیم پور - فوق دیپلم مهندسی فناوری اطلاعات - فوق دیپلم مدیریت کسب و کار - لیسانس مدیریت تبلیغات تجاری - دانشجوی فوق لیسانس مدیریت کسب و کار گرایش بازاریابی - طراح سایت های خبری و فروشگاهی - مشاور حوزه کسب و کار - پژوهشگر حوزه کسب و کار ، بازاریابی و تبلیغات ، مشاور و آنالیزگر بازار سرمایه بورس ، تریدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *