اندیکاتور MFI

 

اندیکاتور شاخص جریان مالی : ( MFI )

اندیکاتور شاخص جریان مالی یا همان MFI یک اندیکاتور اسیلاتور می باشد و باید در کنار سایر اندیکاتور ها مورد استفاده قرار گیرد ؛ مانند بسیاری از سایت های دیگر قرار نیست وقت شما را با تشریح فلسفه شکل گیری این اندیکاتور بگیریم و بیشتر سعی داریم کاربرد این اندیکاتور را به صورت مختصر و مفید خدمت شما توضیح دهیم .

منطقه اشباع خرید : ( over bought )

این محدوده از ۰ تا ۲۰ می باشد و همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید به این محدوده ، محدوده اشباع خرید می گوییم . در این محدوده افراد اقدام به خرید سهام کرده اند و بازار از خرید اشباع شده است ؛ به احتمال بسیار زیاد بعد از چند روز نمودار صعود خواهد داشت .

منطقه اشباع فروش : ( over sold )

این محدوده از ۸۰ تا ۱۰۰ می باشد و همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید به این محدوده ، محدوده اشباع فروش می گوییم . در این محدوده افراد اقدام به فروش سهام خود کرده اند و بازار از فروش اشباع شده است ؛ به احتمال بسیار زیاد بعد از چند روز نمودار نزول خواهد داشت .

تصویر :

در تصویر بالا خط سبز رنگ اندیکاتور MFI می باشد و محدوده آبی رنگ محدوده ۲۰ تا ۸۰ می باشد که محدوده زیر ۲۰ را محدوده اشباع خرید و محدوده بالای ۸۰ را محدوده اشباع فروش می گوییم .

اندیکاتور MFI مانند اندیکاتور حجم می باشد و به تنهایی قابل استفاده نیست و باید در کنار سایر اندیکاتورها مورد استفاده قرار گیرد .

Avatar

Fahimpour

محمدرضا فهیم پور - فوق دیپلم مهندسی فناوری اطلاعات - فوق دیپلم مدیریت کسب و کار - لیسانس مدیریت تبلیغات تجاری - دانشجوی فوق لیسانس مدیریت کسب و کار گرایش بازاریابی - طراح سایت های خبری و فروشگاهی - مشاور حوزه کسب و کار - پژوهشگر حوزه کسب و کار ، بازاریابی و تبلیغات ، مشاور و آنالیزگر بازار سرمایه بورس ، تریدر

5 thoughts on “اندیکاتور MFI

 • Avatar
  ۱۳۹۹-۰۹-۲۹ در t ۲۰:۴۶
  Permalink

  Sick! Just received a brand-new Pearl and I can now read your blog on my phone as browser, it didn at perform on my old one. Austina Boycey Minta

  پاسخ دادن
 • Avatar
  ۱۳۹۹-۰۹-۳۰ در t ۰۱:۳۷
  Permalink

  You are so awesome! I do not think I have read through a single thing like this before. Trudy Pete Monsour

  پاسخ دادن
 • Avatar
  ۱۳۹۹-۰۹-۳۰ در t ۰۳:۰۴
  Permalink

  I think I am going to be helped from watching our videos. Everything you say makes SO much sense. Adella Jeff Frodi

  پاسخ دادن
 • Avatar
  ۱۳۹۹-۰۹-۳۰ در t ۰۴:۲۲
  Permalink

  At this time it appears like WordPress is the preferred blogging platform out there right now. Corinna Harlin Boeschen

  پاسخ دادن
 • Avatar
  ۱۳۹۹-۰۹-۳۰ در t ۰۸:۲۷
  Permalink

  There is apparently a bunch to know about this. I consider you made various good points in features also. Estele Gibb Ilowell

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *