آیا ما به تبلیغات نیاز داریم ؟

آیا ما به تبلیغات نیاز داریم ؟

تبلیغات یا Advertising در واقع ارسال یک پیام از رسانه های تبلغاتی به مخاطب جهت متقاعد کردن آن برای خرید محصول یا استفاده از خدمات ما است .

از قدیم من می شنیدم که می گفتن تبلیغات سرمایه گذاری است ؛ بله درست است تبلیغات باعث می شود که تبلیغ ما در ذهن مشتری باقی بماند و حالت یادآوری کننده داشته باشد ، یا میل او را به خرید زیاد کند و اقناع انجام دهد یا در مرحله ابتدایی معرفی محصول در چرخه عمر محصول آن را به مشتری معرفی کند .

ما انواع زیادی تبلیغات داریم که در پست های بعدی به بررسی آن می پردازیم مثل تبلیغات محیطی ، پخشی ، چاپی ، اینترنتی و … که هر کدام کار کرد خود را دارند .

سوال ما این بود که آیا کسب و کار ما نیاز به تبلیغات دارد ؟

جواب قطعا بله است ؛ در واقع می توان گفت که تبلیغات باعث زنده نگه داشتن کسب و کار ما می شود و مانند اکسیژن می ماند که انسان برای زنده ماندن به آن نیاز دارد .

اگر تبلیغات نباشد ما را فراموش می کنند . یک استاد داشتیم که می گفت انسان مشکلات بزرگ خود را به مرور زمان فراموش می کند بعد ما توقع داریم که بدون تبلیغات محصولات و شرکت ما را به یاد بیاورند ؟!!!

این موضوع اهمیت تبلیغات را نشان می دهد . البته برخی از کالاها که ارزان قیمت هستند و دائما آن را مصرف می کنیم ؛ یعنی مشتری روی آن حساسیت ندارد نیازی به انجام تبلیغات برای آن را نداریم مثل نمک ، دستمال تمیز کننده شیشه ، خودکار و …

در واقع تبلیغات مشتریان را جذب خود می کنند و آنها را به کسب و کار ما ارجاع می دهند ؛ بهترین نوع تبلیغ تبلیغات دهان به دهان است ؛ یعنی مشتری کیفیت محصولات و خدمات ما را ببیند و خود او بدون دریافت پولی برند ما را برای سایرین تبلیغ کند .

تبلیغات زیر مجموعه فروش است و فروش هم زیر مجمموعه بازاریابی است ؛ پس می توان نتیجه گرفت که تبلیغات زیر مجموعه بازاریابی است .

امروزه ما برای کسب و کارهای خود نیاز به یک وب سایت اینترنتی یعنی یک فروشگاه اینترنتی داریم ؛ همیشه به همه می گویم که وب سایت اینترنتی مادر کسب و کار شماست و شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و اینستاگرام بچه های این مادر هستند .

آیا تلگرام و اینستاگرام درگاه پرداخت دارند ؟ آیا مثل وب سایت ها امکانات نامحدود دارند؟

همه چیز واضح است ؛ پس داشتن یک وب سایت اینترنتی برای هر فعالیتی لازم است .

مشتری باید بداند به کجا مراجعه کند ؛ اینترنتی که در سال ۱۹۹۲ به دنیا معرفی و جهانی شد و امروزه میلیون ها سایت در مورد کسب و کارهای مختلف وجود دارند .

امروز متوجه شدید که ما چقدر به تبلیغات نیازمند هستیم و باید بدانیم که بهترین رسانه تبلیغاتی را باید انتخاب کنیم .

Fahimpour

محمدرضا فهیم پور - فوق دیپلم مهندسی فناوری اطلاعات - فوق دیپلم مدیریت کسب و کار - لیسانس مدیریت تبلیغات تجاری - دانشجوی فوق لیسانس مدیریت کسب و کار گرایش بازاریابی - طراح سایت های خبری و فروشگاهی - مشاور حوزه کسب و کار - پژوهشگر حوزه کسب و کار ، بازاریابی و تبلیغات ، مشاور و آنالیزگر بازار سرمایه بورس ، تریدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *